Edukacja i Nauka
Rozwój nauki jest priorytetem i głównym obszarem działalności UUE-F, zgodnie z założeniem, że to od kondycji naukowej zależy wizerunek naukowy oraz rozwój kadr zdolnych realizować zadania badawcze i dydaktyczne.
Aby zrealizować nakreślone cele, stale podejmowane są działania poprawiające formalne warunki do uprawiania nauki i wzmocnienia fundamentów jej rozwoju. Polityka wyeksponowania działalności naukowej realizowana jest między innymi dzięki ulepszaniu procedur zatrudnienia i awansowania nauczycieli akademickich, wprowadzeniu systemu zachęt w postaci dodatkowego wynagrodzenia dla wyróżniających się naukowców, wsparcia finansowego dla zespołów badawczych, pomocy formalno-prawnej w procesie aplikowania o granty.
UUE-F promuje badania naukowe poprzez wprowadzanie mechanizmów ich finansowania oraz umiędzynarodowienia, a także wspieranie działalności badawczej nastawionej na gospodarkę i budowanie kapitału kreatywnego.






AKTUALNE PROGRAMY
Fundacja realizuje swoje cele statutowe poprzez:
- wspieranie wybitnych uczonych i zespołów badawczych we wszystkich dziedzinach nauki,
- wspomaganie innowacyjnych przedsięwzięć i komercjalizacji odkryć oraz wynalazków naukowych.
Zasady przyznawania wsparcia przez UUE-F:
- główna dewiza: Uniwersytet Europejskiego Sukcesu,
- wsparcie bezpośrednie: skierowane do naukowców i grup badawczych,
- tryb konkursu: wszystkie subwencje, nagrody i stypendia przyznawane są na zasadach konkursu,
- metoda peer-review: ocena osiągnięć uczestników konkursów przez naukowców,
- doskonałość naukowa: najważniejsze kryterium decydujące o przyznaniu wsparcia,
- zasada trudnego pieniądza: wysoka selektywność w udzielaniu wsparcia we wszystkich programach, ścisłe procedury rozliczania przyznanych środków.
UUE-F w szczególny sposób dba także o przejrzystość i jawność swoich działań, uważając to za podstawę budowania zaufania społecznego zarówno do niej, jak i do całego sektora organizacji pozarządowych.
ZREALIZOWANE GRANTY, PROJEKTY, PROGRAMY
- HORIZON;
- Kursy języka polskiego w ramach programu NAWA;
- NAWA „Solidarni z Ukrainą”;
Projekt „Innowacyjny program strategiczny rozwoju Uczelni” jest współfinansowany w ramach Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego, URK; - staży naukowy dla ukraińskich naukowców;
- udziału w Programie Fundacji Kościuszkowskiej;
- Visegrad Scholarship Program;
- Program ERASMUS+;
- Projekt „Robotic Platform for Horticulture”, ACTIVATE_UA, realizowany w ramach „Scheme: Support for Ukrainian researchers under Bilateral Fund of ‘Applied Research’ Programme” w ramach Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021, NCBR